Javno podjetje Komunala Škofja Loka postopno izvaja obnovo ekoloških otokov po občini Škofja Loka. V letošnjem letu je predvidena tudi ureditev ekoloških otokov po celotni KS Zminec.

Na novo bodo uredili betonske podstavke in postavili nove, večje zabojnike za zbiranje papirja in steklene embalaže. Hkrati bodo poskrbeli za zamenjavo zabojniških košar, ki so uporabnicam in uporabnikom na voljo na oddaljenih lokacijah za oddajo tipiziranih vreč Komunale Škofja Loka, tak primer je Sopotnica, kjer se bo po obnovi tipizirane vreče oddajalo v skupne zbiralnice za ostale odpadke in odpadno embalažo. Zbiralnica se bo nahajala pri Projektu Človek. Na zabojnikih bodo tudi nove nalepke, z enostavnimi navodili za lažje in pravilnejše ločevanje odpadkov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatne informacije, podrobnosti in navodila uporabnice in uporabniki kmalu prejmete na dom. Podoben primer kot Sopotnica je tudi Bodovljska grapa, ki bo podobno urejena v nadaljevanju.

Primer ureditve so v lanskem letu izpeljali v dolini Hrastnice, fotografija spodaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Komunala Škofja Loka

 

Skip to content