Vse o Koronavirusu v Škofji Loki lahko spremljate tukaj: https://www.skofjaloka.si/objava/249950?fbclid=IwAR2UV1AXNhO0n5LLfAf-BW5ttqEWY_AKmKjVnvLB8KvcW-SAIZT1RgXKQLc

Novice, pomembno, berite:

• V Škofji Loki je v postavljeni mobilni točki pred Zdravstvenim domom Škofja Loka od danes dalje vzpostavljena točka za odvzem brisov odraslih. Otrokom se po potrebi brisi še vedno jemljejo v Kranju, kjer delajo pediatri.
  • Statistično sta za našo občino po podatkih NIJZ zabeleženi dve potrjeni okužbi.
  • Zaradi izvajanja ukrepov zajezitve širjenja smo v soboto, 14. 3. 2020, zaprli vsa otroška in športna igrišča v občini Škofja Loka. Ukrep je izdan z namenom zavarovanja zdravja otrok in ostalih občanov v času posebnih ukrepov za zajezitev širjenja novega koronavirusa na območju naše občine. Ker ljudje – kljub nenehnim opozorilom za samoizolacijo – še vedno ne upoštevajo tega ukrepa, smo primorani uvesti kaznovanje za neupoštevanje zaprtja igrišč in športnih površin.
  • Lastnike trgovin z živili še enkrat opozarjamo na omejen vstop v trgovine. Od jutri dalje velja odredba o številčni omejitvi istočasnih strank v vseh trgovinah, bankah, poštah in bencinskih črpalkah. Poslovalnica, velikosti do 100 m2, lahko sprejme največ 6 strank istočasno. Poslovalnica, velikosti od 100 m2, lahko sprejme največ 15 strank istočasno. Stranke v trgovino vstopajo posamič oziroma največ dva skupaj (družinski člani). Veljajo naj tudi jasna pravila za čakanje pred objekti. Pri nujnem obisku trgovine moramo vsi spoštovati te ukrepe in se držati primerne razdalje med ljudmi – vsaj 2 m. Trgovci pa naj upoštevajo vsa priporočila s strani Civilne zaščite in NIJZ.
  • Od jutri bo škofjeloška tržnica potekala v nekdanji vojašnici, z velikim razmakom med stojnicami in pod posebnimi pogoji. Tudi vnaprej se bomo ob torkih, četrtkih in sobotah, od 8. do 12. ure, trudili zagotoviti varne pogoje za prodajo lokalnih izdelkov na naši tržnici.
  • V občini Škofja Loka smo sprejeli ukrep prepovedi kurjenja v naravnem okolju. Pri opravilih na vrtu, njivi, na travnikih, v gozdu ali v bližini hiš ne sežigajte ostankov lesa, trave … Verjetnost razširitve požara v naravnem okolju moramo zmanjšati na minimum. Tako gasilcem ne bo potrebno izvajati intervencij, s tem pa se bo zmanjšala ogroženost tako njihovega kot tudi vašega zdravja. Prostovoljne gasilske enote javne gasilske službe občine Škofja Loka bodo tako v času posebnih ukrepov za zajezitev širjenja novega koronavirusa na voljo za potrebe zagotavljanja drugih oblik pomoči na območju naše občine.
  • Občane pozivamo k spoštovanju Odredb Civilne zaščite Škofja Loka. Odredbe veljajo do preklica. S kršenjem prepovedi posamezniki skladno z zakonom tvegajo ukrep izreka globe s strani inšpektorata za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami v višini od 1.000 do 3.000 evrov.
  • Ravnajmo skrbno in skladno z navodili. Ostanimo doma, saj bomo le na tak način upočasnili širjenje koronavirusa, ki ogroža vse. Poskrbimo za samoizolacijo!
  • V Škofji Loki je vzpostavljen Občinski center za pomoč. Kontaktni podatki: info@skofjaloka.si in številka 04 511 23 97, ki je na voljo od 8. do 15. ure.
  • Informacije o koronavirusu so na voljo na brezplačni telefonski številki: 080 1404 vsak dan med 8. in 20. uro, na gov.si in nijz.si. Relevantne informacije za občanke in občane so na voljo na občinski spletni strani, na FB in IG strani Občine Škofja Loka. Za dodatne informacije se lahko obrnete ne e-naslov: info@skofjaloka.si.

NENAZADNJE IN ZELO POMEMBNO: Spremljajte le novice preverjenih virov (MZ, NIJZ, Občina Škofja Loka), poskrbite za dobro psihično in fizično počutje, ostanite zdravi.