Svet Krajevne skupnosti Zminec družini, svojcem, prijateljem in vsem ostalim žalujočim izreka iskreno sožalje.

Poslovil se je častni občan Občine Škofja Loka Ivan Oman.

Od svojega Zminca in Škofje Loke se je poslovil velik človek in eden najbolj pomembnih politikov v zgodovini Slovenije. V odločilnih in prelomnih časih je s svojim znanjem, izkušnjami in širino izjemno pripomogel k uspehu in razvoju samostojne države.

Za svoje delovanje je leta 1996 prejel najvišje državno odlikovanje, zlati častni znak svobode Republike Slovenije.

Ponosen sem, da smo Ločanke in Ločani znali prepoznati in ceniti njegovo izjemno vlogo, tudi s tem, da smo mu leta 1999 podelili naziv častnega občana Občine Škofja Loka.

Družini in njegovim najbližjim izrekam iskreno sožalje.

Vsem Ločankam in Ločanom, ki bi se želeli pokloniti spominu našega častnega občana Ivana Omana sporočamo, da se lahko vpišejo v žalno knjigo v Loški hiši, na Občini Škofja Loka, Mestni trg 15, od ponedeljka, 19. avgusta, do srede, 21. avgusta, v poslovnem času občine.                                                                     

Pokojni bo od torka, 20. avgusta 2019, od 9. ure ležal na svojem domu, Zminec 12.

Pogrebna sveta maša bo v sredo, 21. avgusta 2019, ob 16.00, v cerkvi sv. Jakoba v Škofji Loki.

Po maši bo pogreb na Mestnem pokopališču v Škofji Loki.

Tine Radinja, župan Občine Škofja Loka,

Občinski svet Občine Škofja Loka  

in Občina Škofja Loka

Skip to content