Novi preventivni ukrepi občine Škofja Loka:

• V občini Škofja Loka zaradi koronavirusa uvajamo nove preventivne ukrepe.
  • Vlada RS pripravlja ukrep, po katerem bodo od ponedeljka dalje vse šolske ustanove, vključno z dijaškimi domovi, do nadaljnjega zaprte.
  • Vsem staršem, ki si lahko že za jutri organizirajo varstvo, priporočamo, da otroci ostanejo doma.
  • Vse dejavnosti v telovadnicah in bazenih v Škofji Loki so odpovedane.
  • V Sloveniji velja prepoved vseh prireditev v zaprtih prostorih z več kot 100 udeleženci. Kršitelji bodo sankcionirani s strani inšpekcijskih služb. V občini Škofja Loka pa velja tudi priporočilo, da se preloži VSE prireditve v zaprtih prostorih, ne glede na število udeležencev.
  • Mladinski centri (MDC BLOK, DC OM, DCM Podlubnik, Zavod O) se zaprejo.
  • Knjižnica Ivana Tavčarja od ponedeljka, 16. 2. 2020, bo do nadaljnjega prenehala z izvajanjem vseh dodatnih dejavnosti, še naprej pa bodo vse enote knjižnice odprte za izposojo. Prav tako bodo uporabnikom na voljo čitalnice.
  • Občina Škofja Loka in Upravna Enota Škofja Loka danes vzpostavljata omejitev za stranke za najnujnejše primere, od jutri dalje pa posluje samo preko telefona in elektronskih sporočil.
  • Občina Škofja Loka v sodelovanju z Rdečim križem pomaga pri organizaciji varstva prioritetno za zaposlene v kritični infrastrukturi: zdravstvo, energetika, varnost, oskrba …
  • Dodatne informacije so dostopne na internetnih straneh NIJZ in vlade: https://www.nijz.si/.
  • Spremljajte nas na spletni strani www.skofjaloka.si in družbenih omrežjih (FB, IG), kjer bomo sproti objavljali posodobljene informacije.