Občina Škofja Loka je objavila nova priporočila.

[KORONAVIRUS]

• Današnja priporočila po uvedbi strožjih ukrepov
  • Po včerajšnji uveljavitvi strožjih ukrepov zaradi koronavirusa v občini Škofja Loka danes sporočamo, da velja priporočilo, da se javno življenje vrši le v najnujnejših primerih.
  • Za ustavitev širjenja koronavirusa smo odgovorni čisto VSI.
  • Bodimo samozaščitni, poskrbimo za izolacijo sebe in svoje družine. Omejimo socialne stike.
  • Nujne nakupe naj opravijo le zdrave osebe iz manj rizičnih skupin.
  • Od ponedeljka dalje bodo vse šolske ustanove, vključno z dijaškimi domovi, do nadaljnjega zaprte.
  • Priporočilo za zaprtje velja tudi za vse prostore druženja in gostinske lokale.
  • Zaradi preprečevanja širjenja koronavirusa so zaprti: Loški muzej, Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka, Sokolski dom Škofja Loka, Športna dvorana Poden, Športna dvorana Trata, Bazen Škofja Loka, Kino Sora, Loški oder, MDC Blok, DC OM, DCM Podlubnik, Zavod O … Odpadejo treningi vseh selekcij Košarkarskega kluba Škofja Loka, Odbojkarskega kluba Lubnik Škofja Loka, aktivnosti Športnega društva Partizan. Priporočamo, da se prestavijo tudi vse zunanje aktivnosti v skupinah.
  • Občina Škofja Loka do nadaljnjega posluje samo preko telefona in elektronskih sporočil.
  • Organizirano varstno otrok bo zaradi uvedenih ukrepov minimalno. Organizirano bo izključno za zaposlene v kritični infrastrukturi (zdravstvo, energetika, varnost, oskrba …) s pisnim potrdilom delodajalca in soglasjem Občine.
  • Sveže informacije so dostopne na internetnih straneh NIJZ in vlade.
  • Spremljajte nas na spletni strani www.skofjaloka.si in družbenih omrežjih (FB, IG), kjer bomo sproti objavljali posodobljene informacije.

DELITE OBVESTILO, DA BODO VSE KRAJANKE/OBČANKE IN KRAJANI/OBČANI OBVEŠČENI Z NJIMI!