Spoštovani,

v ponedeljek, 13. septembra 2021, se bodo predvidoma začela obnovitvena dela na mostu čez Soro v Bodovlje.

Z obnovitvijo bo most ponovno varen, hkrati pa tudi nadgrajen z dovolj visokim in dovolj širokim pločnikom, ki bo pešcem v bodoče zagotavljal primerno varnost pri prečkanju mostu nadaljnjih 50 let.

Obnovitvena dela bodo predvidoma trajala dva meseca, seveda bo to odvisno tudi od sodelovanja vremena. 

V vmesnem času bo most povsem zaprt za lokalni promet, zato vas prosimo, da uporabljate obvoznico za dostop do Bodovelj. Šolski avtobusi in šolski kombiji bodo otroke iz Bodovelj vozili direktno v Bodovlje po obvoznici. 

Prehod za pešce, ki bi radi prišli do Zminca (ali obratno iz Zminca do Bodovelj), bo zagotovljen preko hodnika na viaduktu in na kolesarsko povezavo pod mostom med Bodovljami in Zmincem oziroma avtobusno postajo “Zminec – Bodovlje”. Pot se za pešce tako (žal) podaljša za par sto metrov.

Vse uporabnice in uporabnike mostu lepo prosimo za strpnost in razumevanje.

Najlepša hvala.

Lep pozdrav,

Krajevna skupnost Zminec

SKICA RABE HODNIKA

Osveženo: dela bodo potekala med 15.09.2021 in 09.11.2021

 

Skip to content