Že 19-leto zapored z namenom promocije podeželja, dejavnosti na podeželju in predstavitve razvojnih aktivnosti poteka Teden podeželja na Loškem, letošnji se pričenja že to soboto, prvo v oktobru.

Sodelujoči partnerji pripravljajo tržnice, delavnico peke kruha in drobnega pekovskega peciva, kulinarično delavnico na temo starih loških jedi, strokovno srečanje o kmetijstvu na Škofjeloškem in delu LAS loškega pogorja, loški čebelarji pa odpirajo vrata svojega Doma čebelarjev v Brodeh, izvedena pa bodo tudi individualna svetovanja o pridelavi semen.

Na območju škofjeloške občine se bo odvijala tržnica v Škofji Loki že to soboto, na turistični kmetiji Jamnk iz Staniš se bo kuhalo stare loške jedi, loški čebelarji pa odpirajo vrata svojega Doma čebelarjev.

Dobrodošli na omenjenih dogodkih, sicer pa vabljeni, da se odzovete na strokovno svetovanje oz. se udeležite tudi drugih zanimivih vsebin, predstavitve vseh pa najdete na pdfju na povezavi: PDF 19

 

Skip to content